ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ЗНО
(ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧАСНИКІВ)
Як навчитись психологічно готувати себе до відповідальної події?
Пропонуємо рекомендації, які дадуть вам змогу успішно справитись із завданням.
Оціни, що найбільше тебе лякає в процедурі ЗНО? Склади список тих труднощів, із якими, на твою думку, тобі доведеться стикнутись. Це допоможе розібратись в проблемах і в їх усвідомленні тобою.
Пригадай, чи була у тебе на попередніх етапах схожа трудність? Чи вдавалось тобі справитися з нею? Подумай, що б ти зробив по-іншому. Що саме з цього позитивного досвіду тобі допомогло б і цього разу.
Усвідом, хто б міг допомогти тобі в підготовці до ЗНО: батьки, друзі, Інтернет, вчителі чи хтось інший. Проявляй ініціативу у спілкуванні з приводу майбутньої події.
Особливу увагу приділяй створенню комфортної домашньої обстановки: створи для себе зручне місце для занять, яке б стимулювало тебе до набуття знань.
Приділи необхідну увагу вивченню інструкцій по проведенню та обробці матеріалів ЗНО, що допоможе тобі уникнути зайвих труднощів.
Якщо ти відчуваєш, що боїшся отримати бали, які тебе можуть не задовольнити, то постарайся зрозуміти, що сама по собі ця тривога може мати позитивний результат, оскільки допомагає підвищити активність та саморегуляцію.
Використовуй такі формули для самонавіювання:
*Я впевнено здам ЗНО.
*Я впевнено та спокійно справлюсь із завданнями.
*Я з гарним результатом пройду всі випробування.
*Я спокійна та врівноважена людина.
*Я можу справитись із завданням.
*Я справлюсь.
*Я повинен зробити…
Ці самонавіювання, повторені у повільному темпі кілька разів, перед сном, «запишуться» в програмуючому апараті мозку і допоможуть тобі бути спокійним, впевненим та мобільним.
.
ПСИХОЛОГІЧНІ ПЕРЕДПОСИЛКИ ПОКРАЩЕННЯ ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ
1. Запам’ятовується краще те, що ви розумієте, а те, що ви просто механічно стараєтесь запам’ятати, без осмислювання – запам’ятовується гірше. Постарайтесь зрозуміти те, що вчите та знайти власні формулювання і узагальнення.
2. Краще запам’ятовується те, що проговорюється вголос (осмислено).
3. Позитивна установка, віра в те, що ви МОЖЕТЕ запам’ятати, допоможе вам. (Але не забувайте для тренування віри ще й вчити матеріал). Якщо ж ви кажете, що у вас погана пам’ять, то тоді цілком вірогідно вона вас і підведе.
4. Якщо матеріал, який ви вивчаєте, вас цікавить, то ви його краще запам’ятовуєте і згадуєте. А якщо ви його ненавидите, то і він вам відповість взаємністю.
5. Найкраще вчити, роблячи перерви: 30 хвилин занять, 3-5 хвилин активної перерви. Якщо ви займаєтесь розумовою працею понад 2-3 години, то вам уже потрібні паузи більш тривалі – до 20-30 хвилин.
6. Для більш тривалого та надійного запам’ятовування матеріал потрібно повторити не пізніше ніж через день.

Діяльність мозку можна стимулювати за допомогою... їжі. Головне - знати, ЩО їсти і в ЯКОМУ наборі.
Що твориться в мозку?
Там безперервно працюють понад 100 мільярдів нервових клітин, причому кожна з них зв’язана зі ще 10 000 інших. Щосекунди вони одночасно обмінюються інформацією і подають мільйони сигналів. Для того, щоб цей надскладний механізм функціонував без збоїв, клітинам сірої речовини необхідна велика кількість енергії. Хоча маса людського мозку складає всього 2-3% від маси тіла, мозок щоденно забирає 20% всієї енергії, яку ми отримуємо з їжі. Таким чином, те, що ми їмо, вирішальним чином відбивається на працездатності нашого мозку. Пропонуємо меню з продуктів, які допоможуть вам покращити
ПАМ’ЯТЬ
МОРКВА полегшує заучування матеріалу напам’ять. А робить це за рахунок того, що стимулює обмін речовин в мозку. Наша порада: перед зубрінням з’їсти тарілку тертої моркви з олією чи сметаною.
АНАНАС - улюблений фрукт театральних та музичних зірок. Той, кому необхідно утримувати в пам’яті великий об’єм тексту чи нотних знаків, потребує велику кількість вітаміну С, який у достатній кількості міститься в цьому фрукті. Окрім того в ананасах дуже мало калорій (в 100 г всього 56 калорій). Достатньо випити 1 стакан ананасового соку на день.
АВОКАДО - джерело енергії для короткочасної пам’яті (наприклад для складання планів, розкладів, списків і т. д.) за рахунок високого вмісту жирних кислот. Достатньо половинки плоду.
КОНЦЕНТРАЦІЯ УВАГИ
КРЕВЕТКИ - делікатес для мозку: постачає організм важливими жирними кислотами, які не дозволять вашій увазі послабитись. Достатньо 100 г на день. АЛЕ! Зверніть увагу: солити слід лише після кулінарної обробки (варки чи смаження).
РІПЧАСТА ЦИБУЛЯ допомагає при розумовій перевтомі і психічній стомленості. Сприяє розрідженню крові, покращує постачання мозку киснем. Доза: мінімум півцибулини щодня.
ГОРІХИ особливо стануть в нагоді, коли на вас чекає розумовий "марафон" (доповіді, конференції, концерти). Зміцнюють нервову систему, стимулюють діяльність мозку.
ДЛЯ ТВОРЧОСТІ
ІНЖИР звільняє голову для нових ідей. Речовина, яка в ньому міститься за своїм складом хімічно близька до аспірину, і ефірні масла зріджують кров, мозок краще збагачується киснем.
ТМІН може спровокувати народження геніальних ідей. Ефірні масла, що в ньому містяться, стимулюють усю нервову систему. Той, хто потребує творчої активності мозку, має пити чай із тміну: 2 чайні ложки подрібненого насіння на кружку.
ГРАНІТ НАУКИ І КАПУСТУ ПОТРІБНО ГРИЗТИ ОДНОЧАСНО
КАПУСТА знімає нервозність, оскільки знижує активність щитовидної залози. Щоб пройшов "мандраж", з’їжте салат із капусти перед екзаменами, і ви спокійно до них підготуєтесь.
ЛИМОН робить свіжими думки і полегшує сприйняття інформації за рахунок ударної дози вітаміну С. Перед заняттями іноземною мовою непогано випити скляночку лимонного соку.
ЧОРНИЦЯ сприяє кровообігу мозку. Найкраще їсти свіжі ягоди, а не варення.
Що твориться в душі?
На позитивні і негативні емоції також можна вплинути за допомогою їжі. Тому наступні наші поради для тих, хто хоче підтримати свій гарний настрій.
ПАПРИКА - чим гостріша, тим краще. Ароматичні речовини сприяють виділенню "гормонів щастя" - ендорфінів.
ПОЛУНИЦЯ - дуже смачно, до того ж вона швидко нейтралізує негативні емоції. Доза: мінімум 150 г.
БАНАНИ містять сіротонін - речовину, необхідну для нашого мозку, щоб той просигналізував: "ви щасливі".
.
.
Кiлькiсть переглядiв: 456