.
Автор: вчитель початкових класів Cорока Наталя Іванівна
.
Тип уроку. Урок застосування знань, умінь і навичок
Мета:
закріпити навички табличного множення чисел 2, 3; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; удосконалювати обчислювальні навички;
розвивати математичне мовлення, логічне мислення, увагу; кмітливість, вміння застосовувати знання таблиці множення у житті;
виховувати працьовитість, самостійність, ініціативність.
Обладнання: малюнки, телевізор, картки з назвами передач.
Хід уроку
Учитель:Сьогодні у нас телеурок. Наш знайомий телевізор допоможе провести урок, де ми будемо повторювати те, що вже вивчили.
І. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Опитування:
Які дії ми з вами знаємо?
Назвіть компоненти дії додавання, віднімання, множення, ділення.
Як знайти невідомий доданок? Зменшувальне? Від’ємник?
2. Усно.
а) розв’язати ланцюжок прикладів:
б) замість зірочок постав потрібні математичні знаки, щоб вийшли правильні відповіді:
За даними малюнками скажи, яку дію виконують з числами.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Розв’яжи задачі.
а) В гаю три зайчики сиділи,
З апетитом моркву їли.
Всі по вісім, як один.
Скільки з’їли всіх морквин? (8 * 3=24)
б) В’яже бабусі – лисиця
Трьом онукам рукавиці.
- Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть? (2 * 3=6)
в) Вісім яблук у корзині
Несла мати дочці й сину.
Як принесла – роздала.
Скільки кожному дала? (8 : 2=4)
2. Шкільні новини.
– Вітаю. Перед вами улюблена передача «Шкільні новини». Сядьте рівно і послухайте уважно умову задачі № 593, що на сторінці 92.
Читання тексту задачі вголос дитиною.
Самостійне читання.
Розбір задачі, запис умови та розв’язання.
3. Казкові пригоди.
Як повідомив наш кореспондент з казкової країни, нам передали великий привіт, але хто, нам потрібно дізнатися. Ми з вами дізнаємось коли розв’яжемо приклади № 596 на сторінці 92. (Учні по черзі записують на дошці, інші – у зошитах).
4 : 2 + 48 = 50 Б
9 : 3 + 64 = 67 У
27 : 3 + 9 = 18 Р
3 ⋅ 8 + 46 = 70 А
21 : 3 – 6 = 1 Т
56 – 6 : 3 = 54 І
12 : (35 – 32) = 4 Н
(46 – 34) : 3= 4 О
4. Спортивна пауза.
Привіт. Це я – Незнайко!
Ви, напевно, втомилися!
Моя спортивна пауза надасть вам бадьорості та сили.
5. Перерва.
Пробачте, друзі, але в нашій телестудії перерва!
А щоб ви не нудьгували, розв’яжіть задачу на сторінці 92, І варіант № 597(1), а ІІ варіант № 597 (2). (Самостійна робота з перевіркою).
6. «У світі прекрасного».
В ефірі передача «У світі прекрасного». Вчора наш кореспондент побував на виставці декоративного мистецтва. Послухаємо його.
Доброго дня вам, друзі! А що ви знаєте про рушники? Я побував на цій виставці і тепер знаю, що божник – рушник до ікони; витрач – той, яким витирають руки. Подивиться, які вони гарні. Намалюйте й собі рушники.
Учитель. Намалюємо рушник у вигляді прямокутника зі сторонами 3 і 5 см та знайдемо його периметр.
Р = 3+5+5+3 = 16 см
7. «Клуб цікавих і кмітливих».
В ефірі передача «Клуб цікавих і кмітливих». Скажіть, будь – ласка, з яких геометричних фігур викладено ракету.
8. Підсумок уроку.
То як, діти, сподобалися вас наші передачі? Згадайте, що ви робила на уроці.
Я думаю, що всім сподобалося, бо ми не тільки дивилися телепередачі, а й повторювали той матеріал, що вивчили, повторили різні дії. Розв’язували задачі і приклади на ці дії.
До зустрічі на нашому наступному телевізійному уроці.
ДОДАТКОВО.
Дано прямокутник зі сторонами 4 і 6 см. Що треба зробити з його довжиною, щоб вийшов квадрат?
3 сторони чотирикутника мають однакову довжину. Чи є ця фігура квадратом?
Візьми по шматочку крейди в обидві руки. Спробуй одночасно намалювати на дошці правою рукою трикутник, а лівою – квадрат.
.