КИМ ТИ ХОЧЕШ БУТИ?

Напевне це питання одне із найпопулярніших, коли вже минуло десять років шкільного життя. Хоча ще не відомо, кого воно більше турбує: підлітка чи його батьків. Тож, яку професію обрати для себе? Та ще й так, щоб не помилитися з вибором. Поговоримо трішки про це…

Що потрібно врахувати при виборі професії?

/Files/images/Інженер.gif

Перш за все, добре обдумай, чого ти хочеш від професії.

/Files/images/Повар.gifВ якій сфері діяльності тобі було б цікаво працювати.

/Files/images/Бізнесмен.gifЯкий спосіб життя ти плануєш вести.

/Files/images/Музикант.gif

Наскільки важлива для тебе висока зарплата та інші фактори.

/Files/images/Комп\'ютерщик.gif

І, звичайно ж, обов'язково врахуй свої здібності. Не варто мріяти про карєру програміста, маючи трійку з алгебри.

Окрім цього, було б непогано проаналізувати, які професії на даний час користуються особливим попитом у роботодавців, а на які попит виросте через років пять, коли ти закінчиш навчання. В першому випадку найкращим помічником є преса та сайти по працевлаштуванню, а в другому – прогнози соціологів, які можна знайти в Інтернеті, та власний здоровий глузд.

Ще одна корисна річ – тести на профорієнтацію.

Це, як правило, різноманітні твердження, з якими ти маєш або погодитись, або ні. В таких тестах є питання із багатьох предметів – фізики, хімії, астрономії, літератури та ін.. Окрім цього вони допоможуть тобі оцінити твої інтереси та риси характеру, а іноді й рівень інтелекту. Тести на профорієнтацію є практично в усіх популярних збірниках психологічних тестів, так що ти можеш пройти їх вдома самостійно.

А можна зробити це під час консультації зі шкільним психологом, який допоможе тобі зробити більш правильні висновки на основі отриманих результатів і, також, допоможе визначитися з вибором професії.

Джерело: http://psyholog-sch57.blogspot.com/2011/11/blog-post_27.html#more

ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ

Про причини та мотиви вибору професії сказано чимало. А ми з вами поговоримо про те, які існують на цьому складному шляху помилки. Адже, коли ти, йдучи по дорозі, завчасно бачиш калюжу, то завжди можеш її обійти (якщо, звичайно, хочеш). Так і тут. Що ж, тоді позначимо «калюжі» на ШЛЯХУ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ.

/Files/images/Калюжа.JPGКАЛЮЖА 1: МОДА ТА ЗАБОБОНИ.

В усі часи одні професії вважалися престижними, інші ж, м’яко кажучи, недостойними уваги. Наприклад, раніше професія вчителя була одна з найшановніших. А нині, бажання бути вчителем не зрозуміють ні друзі, ні батьки. Однак, суспільству необхідні і економісти, і сантехніки, і медсестри, і адвокати. Так що, найперше зважай на свої інтереси та здібності, і лише потім – престиж професії. Інакше робота за спеціальністю задоволення тобі не принесе.

/Files/images/Калюжа2.JPGКАЛЮЖА 2: ДУМКА БАТЬКІВ ТА ДРУЗІВ, КИМ ТОБІ БУТИ.

Можна лише прислухатися до їх думки. Але вибір професії – твоя особиста справа і ти сам повинен нести за неї відповідальність. Тільки в цьому випадку ти зможеш проявити себе як справді доросла людина. Якщо ж ти не готовий зробити цей дорослий крок, якщо ти звик, що за тебе все вирішують інші – то яким чином ти зможеш іти по життю далі?

/Files/images/Калюжа3.JPGКАЛЮЖА 3: ЗАХОПЛЕННЯ ЛИШЕ ЗОВНІШНЬОЮ СТОРОНОЮ ПРОФЕСІЇ, НЕ РОЗУМІННЯ ТОГО, ЩО ТОБІ ДОВЕДЕТЬСЯ РОБИТИ НА ТІЙ ЧИ ІНШІЙ РОБОТІ.

Наприклад, чимало дівчат, маючи непогану зовнішність, задумуються над професією манекенниці чи актриси. Але, скільки із них задумуються про те, яких сил та праці це потребує: якою витривалою та терплячою потрібно бути, аби незважаючи на реальний стан здоров’я, грати конкретну роль і при цьому завжди мати гарну форму.

/Files/images/Калюжа4.JPGКАЛЮЖА 4: НЕЗНАННЯ ЧИ НЕДООЦІНКА ДЕЯКИХ СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ТА НЕДОЛІКІВ.

Алергікам, наприклад, протипоказані професії хіміка та перукаря. Здоров’я може стати нездоланою перешкодою для отримання тої чи іншої роботи.

Раніше одна професія супроводжувала людину все її життя. Нині ж світ настільки швидко змінюється, що з’являються нові спеціальності. Тому не варто відноситись до вибору професії, як до чогось незмінного, що раз і назавжди визначить твою долю.

(за мотивами матеріалу сайта http://urokanet.ru)

Кiлькiсть переглядiв: 384